Sabri Ali SAVAŞMAN

KADROMUZ

Sabri Ali SAVAŞMAN

İş Adamı, Eğitmen, Yazar, Satış ve Yönetici Koçu Ali SAVAŞMAN, 1970 yılında İstanbul’da doğdu.

Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Ali SAVAŞMAN, 15 sene sonra akademik kariyerine devam kararı alarak Trakya Üniversitesi’nde İktisat Yüksek Lisansını tamamladı ve halen Beykent Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi Doktora Programına devam ediyor.

15 yaşında Kapalıçarşı’da bir halıcı dükkanında başlayan çalışma hayatı, 1992’de American Express İstanbul ofisinde pazarlama uzmanlığı ile devam etti. 1995 yılında Finansbank Fon Yönetimi bölümünde Yönetici Adayı, 1997’de Bank Kapital Hazine Bölümünde Yönetmen olarak görev aldı. 2000 yılında, Alternatif Menkul Kıymetler’e Fon Müdürü olan Ali SAVAŞMAN, 2001’den 2003’e kadar da Oyak Portföy’de Fon Yönetimi ve Pazarlama Grup Müdürü olarak görev yaptı. 2007’de Türkiye’nin ilk özel portföy yönetim şirketi olarak kurulan İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş.’deki Kurucu Ortaklığını ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ni 2012’ye kadar devam ettirdi.

Kurucusu olduğu Detay Eğitim bünyesinde, 2003-2014 yılları arasında, Emeklilik Şirketlerine ve Bankalara Eğitim Danışmanlığı hizmeti sundu.

Akıllı Yaşam Dergisi (Fortune Dergisinin Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik eki) ve Sigorta Gündem İnternet Portalında köşe yazarlığı ile Satış ve Yönetici Koçluğu yapan Ali SAVAŞMAN, aynı zamanda Bankacılık, Bireysel Emeklilik, Sermaye Piyasaları, Finansal Yönetim, Satış, Satış Yönetimi, İletişim, Müzakere ve Liderlik eğitimleri de vermektedir.